Skip Navigation Links
ПРЕБАРУВАЊЕ
Дел од називот:
Категорија:
Бренд:
   
 
 
 
КАТЕГОРИИ
Skip Navigation Links
 
БРЕНДОВИ
Skip Navigation Links
 
 
Опис на Производот
 
 
VGA PCX GeForce GT730 1GB DDR5
 
Шифра: 360
Каталошка ознака:
Бренд: .
Гаранција: 24  месеци
Залиха: ???
 
Информации за производот:

Chipset - GeForce GT 610

PCB Form - Low Profile
Core Clock - 810 MHz
Shader Clock - 1620 MHz
Memory Clock - 1333 MHz
Process Technology - 40 nm
Memory Size - 2048MB
Memory Bus - 64 bit
Card Bus - PCI-E 2.0
Memory Type - DDR3
DirectX 11
OpenGL 4.2

I/O
* HDMI*1
* DVI-I*1
* D-sub*1

Digital max resolution - 2560 x 1600
Analog max resolution - 2048 x 1536
Multi-view - 2

Card size - 158*121.5*22mm

Power requirement - 300W
Цена: 3,900  Ден


    
   
МОЈА КОШНИЧКА
(0) Производи во Кошничката
 
 
НАЈНОВ ФЛАЕР
 
ПРАТИ ПОРАКА
Име:
E-mail:
Телефон:
Опис:
 
FACEBOOK
 
     
   
Почетна | Маркет | Софтвер | Услуги | За Нас | Контакт
© МедиаНет компјутерс ДООЕЛ, Кочани