Skip Navigation Links
ПРЕБАРУВАЊЕ
Дел од називот:
Категорија:
Бренд:
   
 
 
 
КАТЕГОРИИ
Skip Navigation Links
 
БРЕНДОВИ
Skip Navigation Links
 
 
Опис на Производот
 
 
VGA Sapphire AMD PCX R5 230 1GB DDR3 VGA/DVI/HDMI
 
Шифра: 482
Каталошка ознака:
Бренд: .
Гаранција: 24  месеци
Залиха: ????
 
Информации за производот:

Chipset
* GeForce GT 610

PCB Form
* Low Profile

Core Clock
* 810 MHz

Shader Clock
* 1620 MHz

Memory Clock
* 1200 MHz

Process Technology
* 40 nm

Memory Size
* 2048 MB

Memory Bus
* 64 bit

Card Bus
* PCI-E 2.0

Memory Type
* DDR3

DirectX 11
OpenGL 4.2

I/O
* HDMI*1
* DVI-I*1
* D-sub*1

Digital max resolution
* 2560 x 1600
Analog max resolution
* 2048 x 1536

Multi-view
* 2

Power requirement
* 300W
Цена: 2,100  Ден


    
   
МОЈА КОШНИЧКА
(0) Производи во Кошничката
 
 
НАЈНОВ ФЛАЕР
 
ПРАТИ ПОРАКА
Име:
E-mail:
Телефон:
Опис:
 
FACEBOOK
 
     
   
Почетна | Маркет | Софтвер | Услуги | За Нас | Контакт
© МедиаНет компјутерс ДООЕЛ, Кочани